150 éves a Rákóczi iskola!

Iskolánk a 2019-es esztendőben nagy mérföldkőhöz érkezett. 150 éve, 1869-ben alapították intézményünket. A sok –sok esztendő alatt változott, alakult az épület, de szellemisége, családias hangulata több ezer diáknak adott biztos tudást, gyermekszerető környezetet. Kérlek, pillants vissza a múltba

Részletek

Fütyülős furulyás-Szimfonikus show

Iskolánk alsó tagozatos tanulói a mai napon A fütyülős furulyás– Szimfonikus shown vettek részt a Szolnoki Tankerület szervezésének köszönhetően az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban. Az előadás rendkívül színvonalas, vidám, élménydús és interaktív volt, minden gyermek nagyon élvezte. Köszönjük

Gipszmaszk készítés

Az iskolai farsangi hét keretében osztályunk egyik tanulója, Gaul Mártika anyukájának segítségével gipszmaszkokat készítettünk. A gyermekek páros munkában alkottak. Együtt simították rá a maszk alapra a gipszet, majd kis idő elteltével akril festékkel színesítették a maszkot. Nagyon jól érezték magukat

Farsangolás

A pénteki napon iskolánkban nagy forgatag volt. A DÖK második rendezvénye, a Farsang hangulata áradt át az egész iskolán. Reggel jelmezes gyerekek léptek be az iskola kapuján, ahol még nem sejtették, hogy mennyi móka vár még rájuk. Tartalmas nap volt mind az alsósoknak, mind a felsősöknek egyaránt.

Alapítványi bál

Kedves Szülő! Szeretettel meghívjuk Önt, kedves családját és barátait a 2024. március 2-án /szombaton/ 18,30 órától tartandó, „Retro” Alapítványi Bálunkra a 80’-as, 90’-es évek hangulatát idézve, melyet immár 28. alkalommal rendezünk meg, 5 év után ismét a Szolnoki Főiskola Campus épületében.

Részletek

Farsangi hangulat a Rákócziban

Iskolánkban a héten elkezdődik a Farsangra való hangolódás, amelyet egy előre hirdetett beöltözős versennyel kezdtünk meg. Mindennap adott téma szerint kell a tanulóknak beöltözniük. Hétfőn hupikék, kedden kalapos, szerdán színes, csütörtökön csíkos, míg pénteken a saját jelmez szerint lehet tanulóinknak