Szülői értekezletek időpontja:
2019. február 11. (hétfő) és február 12. (kedd). Kattintson ide a részletes információkért!
OM azonosító: 035881
2019. február 11. (hétfő) és február 12. (kedd). Kattintson ide a részletes információkért!
Kedves Szülő! A 2017. évi személyi jövedelemadójuk 1 %-ról az elmúlt évben is sokan rendelkeztek úgy, hogy a Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola „Pro patria” Alapítványának ajánlják fel, melyet ezúton is szeretnénk megköszönni. Ezekből a felajánlásokból sikerült több fejlesztést is végrehajtanunk az utóbbi
Csontos Sándor 5.b osztályos tanuló a hétvégén megrendezett diákolimpia megyei döntőjén sakk sportágban 2. helyezést szerzett. Gratulálunk!
A hétvégén rendezték meg Szarvason az Oyama Kupa Országos Kyokushin Bajnokságot. A versenyen 51 klub 335 versenyző vett részt. Busi-Csák Máté gyermek 2. korosztályban 15 induló közül Katában (formagyakorlat) első helyezést ért el. Gratulálunk!
Másodszor szerveztünk iskolánkban pályaorientációs napot, ahol diákjaink megismerhették a különböző szakmák szépségeit, nehézségeit. Nagyon köszönjük a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum dolgozóinak és a segítő diákjainak, a Magyar Honvédségnek és a Pedagógiai Szakszolgálatnak a segítségét, akik összeállították és megvalósították a nap programját.
Czeglédi Emese 2.a osztályos tanuló a Mezőtúron megrendezett VII.Tóth Károly Emlékversenyen az alábbi eredményeket érte el: I.helyezés 50m mell, II.helyezés 50m pillangó, II.helyezés 50m hát, III.helyezés 50m gyors. Gratulálunk!
Süveges Gréta 6.a osztályos tanuló és a New Step Fitnesz És Táncstúdió tagjai a „Családi történet” című koreográfiájukkal arany minősítést kaptak és megnyerték az Amita szobrot. Ami még magasabbá emeli Gréti teljesítményét, az az, hogy megkapta a legtehetségesebb táncosnak járó különdíjat
2019. január 29-én az Iskolarendőr Program keretében rendhagyó osztályfőnöki órákon vehettek részt diákjaink, ahol új ismereteket és hasznos információkat, tanulságos történeteket hallhattak. Iskolánk 150 éves évfordulóján Mészáros János mesélt nekünk a több mint 40 évvel ezelőtti
Január 24-én iskolánk néhány tanulója és tanára az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban egy délutáni koncert keretében újra találkozhatott a Kávészünet zenekarral. Rendkívül szórakoztató, hangulatos zenés 50 percben volt részünk. A megzenésített versek szinte a teljes felső tagozatos irodalom tananyagot
2019. január 23-án a 8.b osztály a tavalyi PET-palack gyűjtés győzteseként Budapestre utazott. Kirándulásunk első állomása a Parlament volt. Felemelő érzés volt belépni az ország legszebb épületébe, amelyről sok érdekességet tudtunk meg.
2019.01.18-án Karcagon rendezték meg a megyei úszó döntőt, ahol 6 aranyéremmel, 2 bronzéremmel és egy negyedik helyezéssel ragyogóan szerepeltünk.
2019.01.15-én rendezték meg a városi úszóversenyt, ahol a rákóczis leányok jól szerepeltek. Eredmények: 100m gyors Koltay Nadin I.helyezés 100m gyors Szabó Inez III.helyezés 100m mell Koltay Nadin I.helyezés …
Iskolánk a 2019-es esztendőben nagy mérföldkőhöz érkezett. 150 éve, 1869-ben alapították intézményünket. A sok –sok esztendő alatt változott, alakult az épület, de szellemisége, családias hangulata több ezer diáknak adott biztos tudást, gyermekszerető környezetet. Kérlek, pillants vissza a múltba
Törpsuli programunk leendő első osztályosok részére 16.00 – 17.30 óra között az alábbi időpontokban: 2019. január 24. 2019. február 19. 2019. március 19. 2019. április 04.
2019. január 05-06-án rendezték meg a II. SBS Gyermek vízilabda tornát az egri Bitskey Aladár Uszodában. A Szolnoki Dózsa csapata nyerte meg a kétnapos megmérettetést, amely csapatot az iskola négy diákja is erősíti, akik Tari Szabolcs 4.b, Pongó Medox 4.b, Czeglédi Bulcsú 4.b, Barna Levente 4.b.