Nyílt tanítási órák
Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket nyílt tanítási órákra 2023. november 7-8-án (kedden és szerdán) az alábbi beosztás szerint.
OM azonosító: 035881
Szeretettel várjuk az érdeklődő szülőket nyílt tanítási órákra 2023. november 7-8-án (kedden és szerdán) az alábbi beosztás szerint.
2023.10.25-én iskolánkban is megrendezték a Városi Diákpolgármester választást. Idén először bevonták az általános iskolák 7. és 8. osztályos tanulóit is a szavazásba, így iskolánk tanulói is leadhatták szavazataikat. Három középiskolás tanulóra szavazhattak. A szavazás zökkenőmentesen telt,
Az 1956-os forradalomra és szabadságharcra emlékezett iskolánk péntek délelőtt a 7.a osztály ünnepi műsorával Terjéki Kata tanárnő rendezésében. Megértettük, hogy az 1956-os eseményeket és a megmozdulásokban részt vevőket még ma is tiszteletben tartják és megemlékeznek róluk. Az
Az Állatvédelmi Témahetünk lezárásaként Keve és Zete terápiás és segítő kutyusok látogattak meg minket gazdájukkal Sáriné Papp Erzsébettel és Sári Istvánnal. Erzsike néni a kutyusok segítségével mindamellett, hogy bevezetett minket a felelős
Október 13.-án, pénteken (pont ezen a szerencsés napon!) került lebonyolításra a Bólyai Matematika csapatverseny megyei fordulója. Iskolánk tanulói nagyon szép eredményeket értek el. 3.évf – MEGYEI 1. hely (országos döntőbe jutott):
RészletekAlsó tagozatos tanulóink az Állatvédelmi Témahét keretein belül vettek részt az „Állati jó rajzok és fotók” c. versenyen. A gyerekek színvonalas, egyénileg választott technikával készült rajzokkal, vicces, cuki fotókkal pályáztak kiskedvenceikről. Alsó tagozatos
A Rákoczi iskola 2-3-4 évfolyamos táncos diákjai egy országos minősítő moderntánc versenyen vettek részt október 14-én Kunszentmártonban. A 2. évfolyamos diákok (Kis-Bús Lorina, Karsai Izabella, Deák Maja) 2 aranyérmet A 3. évfolyamos Nagy Nóra, Nagy Noémi, Kocsis Kitti, Tari Gréta, Fehér Gréta, Gönczi Lili,
RészletekA 7. b osztály 2023.10.16-án természettudományi gyakorlatok óra keretei között a Debreceni Egyetem Szolnok Campus Egészségtudományi Karán járt. Első órában az élettani demonstrációs termet látogattuk meg, ahol élethű, interaktív bábú segítségével vehettük szemügyre a katéterezést, vérvételt, sebkezelést
Czeglédi Emese 7/a osztályos tanuló, az VIII.Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupán Hódmezővásárhelyen 50m mell úszásban ezüst érmet szerzett, 50m pillangón az 5. helyen végzett.
2023.október 7-én és 8-án rendezték meg Budapesten az U20, U18, és U16 korosztálynak az Ügyességi és Gátfutó Atlétikai Magyar Csapatbajnokságot, ahol Marton Ádám 8.a osztályos tanuló, két ezüstérmet szerzett csapatával távolugrásban és ötösugrásban.
A Vakok és Gyengénlátók Jász – Nagykun- Szolnok Vármegyei Egyesülete megünnepelte a Fehér Bot Napját. A jeles napot kulturális programmal színesítették iskolánk 3. évfolyamos tanulói, valamint egy 5.a osztályos tanuló. A szeretet, az elfogadás, az empátia, a figyelem, az egység, az összefogás,
2023. október 5-én ellátogatott iskolánkba Bálint Bettina, akit két tacskó kutyusa, Masni és Smirgli is elkísért. Bettina kutyakozmetikusként dolgozik, így a felelős állattartásról, illetve állatgondozásról látta el a gyerekeket információkkal, tanácsokkal. Nagy- nagy örömmel fogadták tanulóink a tacskókat és
Barna Vivien 7.a és Berencsi Ildikó 8.b osztályos tanuló a szolnoki Galéria Étteremben megrendezésre került Fenntarthatósági konferencián vett részt iskolánk delegáltjaként. A rendezvény célja, hogy a fiatalok ismereteket szerezhessenek, meglévő tudásukat bővítsék a fenntarthatóság témájában.
Országos Gaming Expó (OGEX) szimulátorversenyén Barát Petrik 7.b vármegyei második helyezést ért el. Gratulálunk neki!
Október 6-án, az aradi vértanúk napján 9 órakor kezdődött ünnepi megemlékezésünk. Az iskolarádió műsorát a 6. évfolyamos tanulóink készítették, melyet Zsíros Blanka verse nyitott meg. Az ünnepi műsort követően az iskola felső folyosóján a 13 aradi vértanúkra emlékezve koszorút helyeztünk el és
Hiszünk az állatvédelem-pedagógiában! A jövő állatbarátai a mai osztálytermekben nőnek fel. Az állatvédelem-pedagógia a gyermekek számára a természettel és az állatokkal való kapcsolat mélyítését jelenti. Általuk megtanulhatjuk a fenntartható és empatikus életmód alapjait, melyekre a jövőnk
Immáron hagyományokhoz híven az 59. Tiszaligeti Napok versenysorozat az első tömegsport rendezvény, ahol iskolánk tanulói képviseltetik magukat. Tavalyi évhez hasonlóan ezen a 4 napos rendezvényen Szolnok iskolái egymás ellen versengenek a jobb eredményéért többféle sportágban. Tanulóink minden
Zsúnyi Viktória, iskolánk 6. b osztályos tanulója a Szolnokon 2023. szeptember 23. napján megrendezett Nagy Zoltán Emlékversenyen U12-es korosztályban MK2 2000 méteren VI. helyezést ért el csapattársával Nagy Lindával a Szolnoki Kajak-Kenu Klub versenyzőjeként.