Beiskolázási információk, körzetes utcák jegyzéke
A Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola körzetének utcái Általános Iskolák körzetes utcái Dokumentumok beíratkozáshoz: Szülői tájékoztató 2024
RészletekOM azonosító: 035881
A Szolnoki II. Rákóczi Ferenc Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola körzetének utcái Általános Iskolák körzetes utcái Dokumentumok beíratkozáshoz: Szülői tájékoztató 2024
RészletekA 4.b osztály tanulói a pályaorientációs nap keretében a Millérre kirándultak, a Közép Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatóság múzeumában és terepen ismerkedtek a gátvédelem, vízszabályozás történetével és a hozzájuk kapcsolódó foglalkozásokkal.
A pályaorientációs nap keretében iskolánk 7.a. osztálya a Stadler Szolnok Vasúti Járműgyártó Kft.-nél szakmabetekintő üzemlátogatáson vehetett részt. Tanulóink a látogatás alkalmával érdekes bemutatókon nyerhettek bepillantást a vasúti
RészletekIskolánk március 25-26-án hagyományosan megrendezte névadónk, II. Rákóczi Ferenc születésének tiszteletére a Pro Patria Emléknapokat. Ünnepélyes iskolagyűlésen emlékeztünk a kuruc vezérre, elhelyeztük az emlékezés koszorúját emléktábláján. Diákjaink Tűzharc-bajnokságon mérték
Március 24-én rendezték Egerben a IV.korcsoportos Úszó Diákolimpia Országos döntőjét!! A gyerekek tisztességesen helyt álltak, szép eredményeket értek el. Huszka Dénes: 100m mell: 13.hely Kerék Barnabás: 100m gyors: 6.hely, 100m hát: 2.hely Mix váltó: 6.hely (Szabó Ágota, Vaczkó Blanka, Kerék Barnabás, Német Tamás)
„A beszéd csak félreértések forrása” címmel rendezte meg megyei helyesíró versenyét a Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola, ahol Ónodi Janka 1. helyezést, Ónodi Csilla 3. helyezést ért el az 5. osztályosok versenyében. Gratulálunk nekik!
Elismerő oklevelet kapott iskolánk, a 2022/2023. tanévi diákolimpia legaktívabb vármegyei iskolája, általános iskolai kategóriában. Köszönjük és gratulálunk!
Az idén XXXII. alkalommal rendezte meg a Szent Tamás Görögkatolikus Általános Iskola a Verne regényolvasási verseny vetélkedőjét. Az ország több részéből érkeztek gyerekek, összesen 16 csapat. Iskolánk Felfedezők nevű csapata (6.b osztály: Bereczki Nóra, Zsíros Blanka, Csontos Attila) az 1.
Iskolánk 2024.március 27-én rendezte meg pályaorientációs napját, amelynek keretein belül a 8.b osztály rendhagyó foglalkozáson vett részt a szolnoki Hetényi Géza Kórház skill laboratóriumában. Gyakorlatias közegben ismerkedhettek meg az egészségügy különböző ágaival a tanulók.
A Bendegúz Akadémia szervezésében a matekÁSZ verseny is megrendezésre került. Az iskolai megmérettetés után a vármegyei fordulóban is eredményesen szerepeltek tanulóink. Nagy Ágoston 2. a osztályos kisdiák a 3. helyezést érte el. Felkészítője Gulyás Irén tanító néni. Ónodi Nándor az 5.,
RészletekEbben a tanévben is megrendezésre került a Bendegúz Akadémia nyelvÉSZ versenye, melyre iskolánkból is neveztek tanulók. Az iskolai fordulót követően több tanulónk is bejutott a vármegyei versenyre. Közülük a legeredményesebben szerepelt a 2. a osztályból Nagy Ágoston, aki a 4. helyezést
A 2024. március 22-23-án, Budapesten megrendezett IX. Országos Festészetverseny döntőjében Bártfai Natasa, 8. b osztályos tanulónk különdíjban részesült. Gratulálunk eredményéhez! Felkészítő tanára: Páncsics Edina
A 4.b osztály tanulói a pályaorientációs nap keretében a Millérre kirándultak, a Közép Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatóság múzeumában és terepen ismerkedtek a gátvédelem, vízszabályozás történetével és a hozzájuk kapcsolódó foglalkozásokkal.
A Pro Patria Emléknapok keretében III. alkalommal rendeztük meg meghívásos sakkversenyünket. Rákóczi fejedelem is tudott és szeretett sakkozni. Elfogadta meghívásunkat a Fiumei, Kőrösi, Szegő Gábor, Kassai, Szandai iskola 3 fős csapata. A játszmákat Peták Kálmán tanár úr vezette.
Dr. Mészáros Kálmán hadtörténész tartott előadást a Kuruc kor hőseiről illetve II. Rákóczi Ferenc és az állatok kapcsolatáról.
Olvasó Akadémia elnevezéssel regionális regényolvasási versenyt hirdetett a törökszentmiklósi Kölcsey Ferenc Általános Iskola. Iskolánk 6. osztályos csapatai 4. (6.b: Bereczki Nóra, Dobozi Réka és Zsúnyi Viktória) és 5. (Galambos Míra és Urbán Enikő)
2024. március 15-én, a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermében került megrendezésre a Magyar Zászló és Címer Ünnepe alkalmából meghirdetett rajzpályázat díjkiosztója. Bártfai Natasa, 8.b osztályos tanuló korcsoportjában I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Páncsics Edina.